Fotosoutěž 2021 - profil účastníka

Petr

Vápeník

54 let,

Dobřichovice

Fotím od dětství, takže jsem byl ještě zvyklý fotky vyvolávat a zvětšovat doma v koupelně. Své fotky nicméně veřejně prezentuji (na svém webu, na blogu a příležitostně i na reálných výstavách) až v posledních deseti letech, kdy už jsem téměř úplně přešel do digitálního fotografického světa.

Soutěžní fotografie

Plynutí mrazivého dne

Fotografie vznikla během jednoho letošního mrazivého polojasného únorového odpoledne, jde o fotku pořízenou velmi dlouhou expozicí v infračervené části spektra.

Úsměv

Mám rád neotřelé pohledy na architekturní detaily, tak jsem chtěl pro tuhle soutěž najít nějakou podobnou zajímavou drobnost i v Dobřichovicích. Nakonec jsem si vyhlédl moderní fasádu budovy základní školy se zábradlím, které při určitém úhlu snímání připomíná usměvavou tvář. A co už jiného by mělo být výsledkem práce fotografa, když ne úsměv a dobrá nálada? :-)

Silvestrovské slunce

Tato fotografie je z trojice zaslaných fotek jediná, která vznikla už před vyhlášením soutěže, nikdy však nebyla na žádné výstavě. Jak je dobře patrné, byla pořízena na dobřichovické lávce přes Berounku, konkrétně v době, kdy se jen velmi neochotně rozpouštěla ranní silvestrovská mlha.
Rolovat nahoru